مطالب مفید, آزمایشات

آزمایش HSV IgM

آزمایش HSV IgM چیست؟| نوبت فوری آنلاین | پوشش بیمه، دقیقترین نتایج، جوابدهی سریع

آزمایش HSV igM  چیست؟ آزمایش HSV (ویروس هرپس سیمپلکس) یک آزمایش خون مهم است که به منظور تشخیص عفونت ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 و 2 انجام می‌شود. این آزمایش با بررسی مقدار آنتی‌بادی‌های IgM و IgG موجود در خون انجام می‌شود.

آنتی‌بادی‌های IgM به عنوان نشانگر عفونت جدید عمل می‌کنند. اگر آزمایش نشان دهد که سطح IgM بالا است، این نشان‌دهنده عفونت تازه است و بدن هنوز به ویروس پاسخ نمی‌دهد.

از طرف دیگر، آنتی‌بادی‌های IgG نشان‌دهنده‌ی عفونت گذشته هستند. اگر آزمایش نشان دهد که سطح IgG بالاست، این نشان می‌دهد که بدن قبلاً با ویروس هرپس سیمپلکس مواجه شده است و به آن واکنش داده است.

آزمایش HSV برای تشخیص اولیه عفونت، تعیین نوع ویروس، مانیتورینگ تغییرات در طول زمان و نیز تایید اثربخشی درمان‌ها بسیار حائز اهمیت است. این آزمایش به عنوان ابزاری قدرتمند در تشخیص و مدیریت عفونت‌های ویروس هرپس سیمپلکس بهره‌برداری می‌شود.

معمولا از این آزمایش برای تشخیص برخی عفونت‌ها که منجر به ایجاد تاول در ناحیه تناسلی می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آزمایش HSV igM برای تشخیص ویروس‌های تولید کننده تاول یا تب خال نیز استفاده می‌شود. این عارضه‌ها معمولا بخاطر ویروس‌ها ایجاد می‌شوند که شاید از نظر شما بسیار عادی باشند. ویروسی که در آزمایش HSV igM وجودش تشخیص داده می‌شود نوعی ویروس مسری است که می‌تواند رابطه جنسی نا ایمن را ایجاد کند. بنابراین تشخیص آن و اقدام به بهبود پس از آزمایش بسیار اهمیت دارد.

این ویروس دو نوع دارد. نوع دوم حتی می‌تواند ناحیه تناسلی، داخل واژن و روی باسن را با تاول‌هایی بپوشاند. اگر پیش از بدن شما با این ویروس مواجه شده است خوب است که هر چند مدت یک بار خود را تست کنید تا جلوی بروز مجدد آن را بگیرید. کلینیک حکمت امکان این را فراهم کرده تا در کمترین زمان با نمونه خون گیری آزمایش HSV igM را برای شما انجام دهد.

نوبت دهی غیر حضوری (آنلاین) و پیگیری در سریع‌ترین زمان، مرکز خدمات سلامت گوارش و کبد حکمت، با کلیک روی دکمه‌های زیر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *