مطالب مفید, آزمایشات

آزمایش ebv

آزمایش ebv چیست؟| نوبت فوری آنلاین | پوشش بیمه، دقیقترین نتایج، جوابدهی سریع

آزمایش ebv جهت تشخیص عفونت (EBV) به کار می‌رود. در واقع هدف اصلی تشخیص ویروس اپشتین بار در افراد با ایمنی بالا، تمایز بین حاد و مزمن بودن آن است. آزمایش ebv با استفاده از روش‌های سرولوژیکی در کلینیک حکمت امکان پذیر است. در افراد با ایمنی کافی، سیستم ایمنی به راحتی در مقابله با عود مجدد ویروس مقاومت کرده و آن را سرکوب می‌کند. در افراد با سیستم ایمنی ضعیف مانند افرادی که پیوند عضو انجام داده یا مبتلا به ایدز هستند، انتشارغیرقابل کنترل ویروس (EBV) اهمیت دارد. علت اهمیت نیز این است که ممکن است باعث بروز بیماری‌های ﻟﻨﻔﻮﭘﺮﻭﻟﻴﻔﺮاﺗﻴﻮ شدیدی شود. بنابراین تشخیص به موقع این عفونت با انجام آزمایش ویروس اپشتین باریا آزمایش ebv از اهمیت بالایی برخوردار است.

به دلیل حساسیت‌های موجود برای نمونه جهت آزمایش ebv ممکن است گاهی تا چند بار از بیمار خواسته شود تا نمونه را تکرار کند. بنابراین جای نگرانی نیست.

هدف اصلی آزمایش ebv، تشخیص ویروس اپشتین بار (EBV) و به ویژه تشخیص بیماری مونونوکلئوز عفونی مرتبط با آن است. این آزمایش قابل انجام در آزمایشگاه تخصصی ویروس شناسی حکمت نیز است. شما عزیزان برای انجام نمونه‌برداری در این آزمایش، نیاز به شرایط استریل با استفاده از تکنیک‌های ویژه است. نمونه‌ها باید در شرایط نگهداری با دمای خاصی نگهداری شوند. آزمایش ebv علاوه بر تشخیص عفونت ویروس اپشتین بار، برای تشخیص بیماری‌های لنفوپرولیفراتیو مانند لنفوم بورکیت نیز توصیه می‌شود.

 

نوبت دهی غیر حضوری (آنلاین) و پیگیری در سریع‌ترین زمان، مرکز خدمات سلامت گوارش و کبد حکمت، با کلیک روی دکمه‌های زیر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *