مطالب مفید, آزمایشات

آزمایش cmv

آزمایش cmv تبخال جنسی (سیتومگالوویروس) چیست؟| نوبت فوری آنلاین | پوشش بیمه، دقیقترین نتایج، جوابدهی سریع

آزمایش cmv به منظور کمک به تشخیص وجود عفونت قدیمی و در نتیجه مصونیت بدن مقابل عفونت اولیه با CMV درخواست می‌شود. آنتی‌بادی‌های IgG توسط بدن مدتی پس از عفونت اولیه با CMV تولید می‌شوند و بدن را در برابر عفونت اولیه محافظت می‌کنند. سطح IgG در طول عفونت فعال افزایش می‌یابد و پس از برطرف شدن عفونت CMV و غیرفعال شدن ویروس، ثابت می‌شود.

آزمایش cmv معمولا به دلایل مختلف ممکن است توصیه شود. اما بیشترین افرادی که نیاز به انجام آزمایش cmv دارند مادران باردار هستند. برای غربالگری مادران باردار آزمایش cmv یکی از ضروری‌ترین آزمایش‌ها است. حتی گاهی علت توصیه پزشک به آزمایش cmv می‌تواند مشکلات رشد اطفال و نوزادان باشد یا حتی زردی و یرقان با علت نا‌مشخص.

سایتومگالوویروس (CMV) یکی از اعضای خانواده ویروس‌های هرپس است. این ویروس به دلیل شرایط هر منطقه وابسته، به طور متغیری بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد جمعیت را آلوده می‌کند. با این آمار می‌توان گفت که این بیماری به عنوان یک ویروس رایج شناخته می‌شود. در بیشتر افراد، ویروس به صورت خفیف و مخفی مانده و علائمی ایجاد نمی‌کند. اما در افرادی که سیستم ایمنی آن‌ها ضعیف است، CMV تأثیرات بسیار مخربی دارد. معمولا این بیماری در افراد با سیستم ایمنی ضعیف به صورت آنفولانزا خودش را نشان می‌دهد.

نوبت دهی غیر حضوری (آنلاین) و پیگیری در سریع‌ترین زمان، مرکز خدمات سلامت گوارش و کبد حکمت، با کلیک روی دکمه‌های زیر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *