بوتاکس معده

بوتاکس معده ؛ خدمات بوتاکس معده کلینیک حکمت
بوتاکس معده ؛ خدمات بوتاکس معده کلینیک حکمت

بوتاکس معده یک روش درمانی است که در برخی موارد برای کاهش وزن استفاده می‌شود. در این روش، از ماده‌ای به نام بوتولینوم استفاده می‌شود. هنگامی که بوتاکس در دیواره معده تزریق می‌شود، بر روی عضلات معده اثر مسدود کننده دارد.

این به معنای این است که بوتاکس باعث می‌شود عضلات معده کمتر فعالیت کنند و حرکت آن‌ها کاهش می‌یابد. این امر موجب کاهش انقباضات عضلات معده شده و زمان تخلیه غذا از معده را طولانی می کند. در نتیجه بیمار زود سیر می‌شود. این عملکرد می‌تواند در برخی از افراد منجر به کاهش احساس گرسنگی و کنترل بهتر سطح غذا و کالری مصرفی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب بوتاکس معده در شیراز را مطالعه نمایید.

آمادگی PEG:

10ساعت قبل از عمل، غذا و 3 ساعت قبل، مایعات استفاده نشود.

نوبت دهی غیر حضوری (آنلاین) و پیگیری در سریع‌ترین زمان، مرکز خدمات سلامت گوارش و کبد حکمت، با کلیک روی دکمه‌های زیر:

بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده | بوتاکس معده چیست؟
بوتاکس معده | بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده چیست؟ چگونه انجام می‌شود؟ فواید و خطرات انجام بوتاکس معده چیست؟ آیا در لاغری موثر است؟ در جوامع امروز یکی از بزرگترین مشکلات بهداشتی در تمام دنیا از جمله ایران، مشکل چاقی است. افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، به دنبال بهترین و کم‌خطر‌ترین روش‌ها برای مقابله با چاقی هستند؛ یکی از این روش‌ها که امروزه مورد توجه قرار گرفته، بوتاکس معده است. اگر کنجکاو هستید در مورد عمل بوتاکس معده بیشتر بدانید، تا آخر این مطالب با ما همراه باشید، در این قسمت به سوال بوتاکس معده چیست پاسخ می‌دهیم.

بوتاکس معده یکی از روش‌های رایج آندوسکوپی و کم‌تهاجم است که برای لاغری استفاده می‌شود. در این روش با تزریق سم بوتولینوم یا بوتاکس به دیواره معده، به طور موقت عضلات را شل کرده و عمل تخلیه معده را آهسته‌تر می‌کند. این روش باعث می‌شود بعد از خوردن غذا به مدت طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید؛ در نتیجه کاهش اشتها و کاهش وزن برای شما بسیار آسان‌تر می‌شود. توجه داشته باشید که بوتاکس معده یک درمان مستقل برای مشکل چاقی نیست و باید با تغییراتی در سبک زندگی همراه شود.

نکات مهم در خصوص بوتاکس معده چیست !

لازم به ذکر است که روش‌هایی مانند بوتاکس معده ممکن است هر چند کم اما عوارضی به همراه داشته باشند و برای همه مناسب نباشند. اگر می‌خواهید از مناسب بودن این عمل برای خودتان مطمئن شوید، کلینیک حکمت بصورت آنلاین یا حضوری، شما عزیزان را راهنمایی خواهد کرد. اکنون که به سوال بوتاکس معده چیست پاسخ دادیم، لازم است با نحوه انجام این ماینه در کلینیک حکمت نیز بیشتر آشنا شویم.

بوتاکس معده چیست ؛ نحوه انجام این معاینه در کلینیک حکمت

بوتاکس معده چیست ؛ نحوه انجام این معاینه در کلینیک حکمت
بوتاکس معده چیست ؛ نحوه انجام این معاینه در کلینیک حکمت

بوتاکس معده در کلینیک حکمت تحت یک بیهوشی خفیف و با استفاده از دارو‌های آرامش‌بخش، در میانگین 10 دقیقه انجام می‌شود. در مرحله‌ی بعد پزشک متخصص شما یک لوله انعطاف‌پذیر دارای نور و دوربین که آندوسکوپ نام دارد را به سرنگ حاوی بوتاکس مجهز می‌کند؛ سپس آندوسکوپ را از طریق دهان و گلوی شما به داخل معده فرستاده و بوتاکس را در چندین نقطه در قسمت پایین معده تزریق می‌کند.

خاصیت فلج‌کنندگی موجود در مواد بوتاکس باعث کاهش انقباض ماهیچه‌های معده به مدت حدودا سه ماه خواهند شد؛ به همین دلیل عمل هضم غذا کند‌تر اتفاق می‌افتد و شما برای مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری خواهید داشت. هنگامی که اثر دارو‌های آرامش‌بخش از بین رفت شما می‌توانید به خانه بروید.

توصیه می‌شود یک نفر همراه، شما را به خانه برساند زیرا ممکن است هنگام برگشت هنوز کمی خواب‌آلود باشید. حدودا یک هفته تا 10 روز پس انجام بوتاکس معده ، شما متوجه می‌شوید میلتان برای غذا خوردن به مقدار قابل‌توجهی کاهش یافته، همچنین هنگام خوردن غذا سریع‌تر احساس سیری خواهید کرد. تا به اینجا با نحوه انجام این معاینه به صورت کامل آشنا شدید، در قسمت‌های بعد به صورت کامل‌تر به سوال بوتاکس معده چیست پاسخ خواهیم داد.

بوتاکس معده برای لاغری | تاثیر بوتاکس معده در کاهش وزن چگونه است؟

بوتاکس معده _ بوتاکس معده برای لاغری
بوتاکس معده _ بوتاکس معده برای لاغری

از تکنیک بوتاکس معده به عنوان یک روش کمکی و موقت برای کاهش وزن یاد می‌شود، اما نمی‌توان آن را یک درمان مستقل برای چاقی دانست. تاثیر بوتاکس معده معمولا از سه روز بعد از انجام این عمل آغاز می‌شود.

ماندگاری بوتاکس بین 3 تا 6 ماه است و بعد از این مدت می‌توان دوباره بوتاکس معده را انجام داد؛ در این مدت 5 تا 10 درصد کاهش وزن اتفاق می‌افتد؛ مثلا اگر وزن بیماری 100 کیلوگرم باشد بین 3 تا 6 ماه حدودا 5 تا 10 کیلوگرم می‌تواند کاهش وزن داشته باشد.

در پاسخ به سوال بوتاکس معده چیست باید بگوییم، میزان کاهش وزن ممکن است از مواردی مانند سن، میزان متابولیسم و دفعات ورزش فرد تاثیر پذیرفته و متغیر باشد. به منظور گرفتن بهترین نتیجه از بوتاکس معده ، باید آن را با رژیم غذایی و ورزش همراه کرد. توجه داشته باشید که در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی توصیه شده توسط متخصص و انجام ندادن ورزش، احتمال برگشت وزن از دست رفته بسیار زیاد است.

بوتاکس معده چیست | چه کسانی می‌توانند برای بوتاکس معده داوطلب شوند؟

راه حل خوبی است برای افرادی که:

 • با اصلاح سبک زندگی مانند رژیم غذایی و ورزش به وزن دلخواه خود نرسیده‌اند.
 • می‌خواهند سبک زندگی سالم‌تری را شروع کنند.
 • می‌خواهند خود را در برابر بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا، سکته مغزی و دیابت حفظ کنند.
 • مقدار شاخص توده بدنی آن‌ها 30 تا 40 است و به دنبال کاهش وزن متوسطی هستند.
 • افرادی که مایل به انجام روش‌های غیر‌تهاجمی برای لاغری هستند.

آیا بوتاکس معده ایمن است؟

به طور کلی بوتاکس معده بر اساس جست‌وجو‌های انجام شده؛ یک روش ایمن و موقت است و آسیب دائمی برای معده ایجاد نمی‌کند.

بعضی از افراد بعد از انجام این روش دچار عوارض کوتاه مدت مانند تنگی نفس می‌شوند؛ که معمولا این عوارض به سرعت از بین می‌روند. انجام بوتاکس معده در کودکان به دلایل ایمنی محدود شده است.

همچنین هیچ شواهد معتبری مبنی بر عوارض دائمی و جدی بوتاکس معده گزارش نشده است؛ تاثیر این روش معمولا طی 4 تا 6 ماه از بین می‌رود و روشی کاملا موقت است.

توصیه می‌شود اگر قصد انجام بوتاکس معده را دارید حتما با یک دکتر متخصص گوارش مشورت کنید؛ چرا که این روش ممکن است برای بعضی افراد موثر نباشد و لازم است؛ که یک پزشک متخصص از مناسب بودن شما برای انجام بوتاکس معده اطمینان حاصل نماید.

بوتاکس معده چیست | بوتاکس معده به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

بوتاکس معده _ بوتاکس معده برای چه کسانی مناسب نیست؟
بوتاکس معده _ بوتاکس معده برای چه کسانی مناسب نیست؟

عوارض بوتاکس معده را نیز باید جدی گرفت، این روش برای افزاد زیر مناسب نیست. اگر شما شرایط زیر را دارید بهتر است با یک متخصص صحبت کنید.

 • سن شما زیر 18 سال است.
 • شاخص توده بدنی شما بالای 40 است و اضافه وزن زیادی دارید.
 • باردار هستید و یا به کودک خود شیر می‌دهید.
 • به مواد بوتاکس آلرژی دارید.
 • انسولین تزریق می‌کنید.
 • در گذشته سایر جراحی‌های لاغری را انجام داده‌اید.
 • دچار بیماری‌های مربوط به معده مانند رفلاکس، عفونت معده و یا آلرژی شدید هستید.
 • قادر به رژیم گرفتن نیستید و مشکل ریزه‌خواری دارید.
 • افرادی که چاقی آن‌ها از استرس نشات می‌گیرد.
 • افرادی که اهل مصرف زیاد شکلات و شیرینی هستند و قدرت ترک آن‌ها را ندارند.

برای دریافت مشاوره برای بوتاکس معده برای لاغری و اطلاعات بیشتر، همکاران ما در کلینیک حکمت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

اهداف تزریق بوتاکس معده

بوتاکس معده _ اهداف تزریق
بوتاکس معده _ اهداف تزریق

به طور کلی بوتاکس معده روشی غیر جراحی برای رسیدن به کاهش وزن و بهبود مشکلات معده است. بعضی اهدافی که با انجام بوتاکس معده محقق می‌شوند عبارتند از:

کاهش حجم معده: بوتاکس از طریق محدود ساختن انقباض عضلات معده، فرآیند هضم غذا را کندتر کرده و باعث ایجاد احساس سیری طولانی در فرد می‌شود؛ که این امر به کاهش مصرف غذا و در نتیجه به کاهش وزن می‌انجامد.

تاخیر در تخلیه معده: تزریق بوتاکس به معده منجر به تاخیر در فرآیند تخلیه معده شده و کمک می‌کند غذا به مدت طولانی‌تری در معده باقی بماند؛ که این موضوع به کاهش وزن کمک می‌کند.

بهبود مشکلات معده: در واقع بوتاکس معده به عنوان یک روش نوین درمانی برای بهبود مشکلات معده نیز حسوب می‌شود. تزریق بوتاکس به معده می‌تواند در تنظیم فعالیت عضلات معده و بهبود مشکلات گوارشی کارساز باشد.

در مجموع تزریق بوتاکس معده به عواملی چون کاهش وزن و بهبود مشکلات گوارشی و بهبود سلامت معده کمک می‌کند.

هزینه بوتاکس معده | چگونه برای بوتاکس معده آماده شویم؟

بوتاکس معده نیاز به آمادگی زیادی ندارد. پزشک متخصص شما در کلینیک حکمت مواردی از جمله سابقه پزشکی، وضعیت سلامتی، جراحی‌های قبلی و دارو‌هایی که مصرف می‌کنید را مورد بررسی قرار می‌دهد. شما عزیزان لازم است که در ابتدا از داشتن شرایط لازم برای انجام این روش و هزینه بوتاکس معده اطمینان حاصل کنید؛ می‌توانید در این مورد متخصصان ما در کلینیک حکمت می‌توانند به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

در صورت داشتن شرایط مناسب، پزشک متخصص شما دستورالعمل‌های ساده‌ای را به شما ارائه می‌دهد؛ از جمله ناشتا بودن 8 تا 12 ساعت قبل از عمل، و مصرف نکردن بعضی داروها مانند آسپرین (برای جلوگیری از خون‌ریزی) از 24 ساعت قبل از عمل.

فواید انجام بوتاکس معده در کلینیک حکمت شیراز

بوتاکس معده در کلینیک حکمت
بوتاکس معده در کلینیک حکمت

بوتاکس معده روش کم تهاجمی است که می‌توان آن را در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های خصوصی انجام داد.

دلایل بسیاری وجود دارد که بیشتر افراد انجام بوتاکس معده در کلینیک تخصصی گوارش در به بیمارستان ترجیح می‌دهند؛ بعضی از این دلایل عبارتند از:

بوتاکس معده _ تخصص پزشکان:

کلینیک تخصصی گوارش اغلب با متخصصان گوارش همکاری دارد که تجربه قابل توجهی در روش‌های اندوسکوپی مانند بوتاکس معده دارند؛ این امر می‌تواند در موفقیت درمان بسیار موثر بوده؛ احتمال خطاهای پزشکی و ایجاد عوارض غیر منتظره را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بوتاکس معده _ هزینه کمتر:

کلینیک‌ها ممکن است هزینه کمتر و مقرون به صرفه‌تری در مقایسه با بیمارستان‌ها دریافت کنند؛ همچنین بدون نیاز به پذیرش در بیمارستان بوتاکس معده را برنامه ریزی کرده و برای شما انجام دهند.

مراقبت شخصی:

کلینیک‌های تخصصی به این دلیل که بر درمان گروه خاصی از بیماران تمرکز دارند؛ دارای بیماران کمتری نسبت به بیمارستان‌ها بوده و به ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی این اجازه را می‌دهد؛ توجه شخصی‌تری را در اختیار بیماران قرار داده و روابط نزدیک‌تری را با آن‌ها برقرار نمایند.

امکان نوبت گرفتن آنلاین:

کلینیک حکمت شیراز جهت راحتی مراجعان خود، شرایطی را ایجاد کرده؛ تا بیماران و مراجهان بتوانند بسیار راحت و سریع نوبت خود را از سایت کلینیک حکمت دریافت نمایند.

بوتاکس معده _ دسترسی سریع:

مراجعان کلینیک حکمت می‌توانند در صورت نیاز و پیش آمدن شرایط فوری؛ در سریع‌ترین زمان ممکن نوبت خود را به صورت آنلاین دریافت کرده و به پزشک خود مراجعه کنند.

در صورت تمایل به انجام بوتاکس معده و مراجعه به بهترین متخصصین گوارش در شیراز؛ می‌توانید از طریق سایت کلینیک تخصصی حکمت نوبت خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

بوتاکس معده توسط چه کسی انجام می‌شود؟

بوتاکس معده توسط چه کسی انجام می‌شود؟
بوتاکس معده توسط چه کسی انجام می‌شود؟

از آنجا که بوتاکس معده با روش اندوسکوپی تزریق می‌شود؛ باید توسط متخصصان گوارش و جراحان لاپاروسکوپی انجام شود؛ به این جهت که پزشک باید کاملا با این روش درمانی و همچنین اندوسکوپی آشنا باشد.

کلینیک حکمت شیراز به واسطه داشتن بهترین متخصصین گوارش و بهترین تجهیزات می‌تواند؛ این روش درمانی را به بهترین شکل برای شما عزیزان انجام دهد.

مزایای انجام بوتاکس معده توسط متخصص

در صورتی که بوتاکس معده را نزد یک فرد متخصص و در یک مرکز مطمئن انجام دهید؛ لین روش می‌تواند مزایای زیر را برای شما به دنبال بیارود:

 1. کاهش وزن کنترل شده با بوتاکس معده:

بوتاکس معده زمانی که با ورزش و وزیم غذایی مناسب همراه شود؛ می‌تواند کاهش وزنی کنترل شده را برای شما با خود به دنبال بیاورد.

بوتاکس معده یک روش مستقل برای لاغری محسوب نمی‌شود؛ این روش تحت نظارت متخصص، می‌تواند یک عنصر حمایتی جهت کمک به مدیریت وزن باشد؛ که برای افرادی که مقداری اضافه وزن دارند کورد استفاده قرار می‌گیرد.

 1. درمان شخصی:

متخصصان برای اینکه دریابند که آیا شما فرد مناسبی برای بوتاکس معده هستید و آیا این روش می‌تواند برای شما مفید باشد یا خیر؛ تمام فاکتورهای فردی لازم مانند شرایط سلامتی، سبک زندگی و فعالیت و سن را ارزیابی کرده و درمان را برای شما سفارشی سازی خواهند کرد.

 1. کاهش عوارض جانبی:

بوتاکس معده می‌تواند عوارض جانبی مانند رفلاکس و حالت تهوع را با خود به همراه داشته باشد؛ هنگامی که این روش توسط یک فرد متخصص با تجربه انجام شود؛ خطرات این عوارض می‌توانند از طریق تزریق دوز مناسب، تکنیک تزریق و نظارت بر بیمار به حداقل برسند.

 1. بوتاکس معده _ مراقبت جامع:

متخصصان می‌توانند با راهنمایی‌های غذایی، حمایت روانی، اصلاح سبک زندگی و نظارت مداوم رویکردی جامعه را ارائه داده؛ از حاصل شدن بهترین نتایج اطمیان حاصل نمایند.

خطرات انجام بوتاکس معده نزد افراد غیر متخصص

در صورتی که شما بوتاکس معده را نزد افراد غیر متخصص و در مراکز نامعتبر انجام دهید؛ این روش می‌تواند خطرات زیر را برای شما ایجاد کند:

 1. بوتاکس معده _ عوارض بالقوه:

در حالی که به طور کلی بوتاکس معده یک روش کم خطر محسوب می‌شود؛ اما هنوز هم احتمال ایجاد عوارض بالقوه‌ای مانند خونریزی، در صورت بی‌تجربه بودن پزشک غیر متخصص وجود دارد.

همچنین بدون تایید و نظارت متخصص، این روش ممکن است متناسب با نیازها و شرایط خاص بیمار نباشد و با افزایش خطرات و نتایج غیر بهینه همراه شود.

 1. کاهش وزن بی اثر:

از آنجا که بوتاکس عده باید با یکسری تعییرات در سبک زندگی همراه باشد؛ بدون راهنمای متخصص در زمینه رژیم غذایی، فعالیت و ورزش‌های مناسب ممکن است برای کاهش وزن چندان موثر واقع نشود.

 1. بوتاکس معده _ فقدان درمان شخصی:

درمان بوتاکس معده با نظارت، ارزیابی و سفارشی سازی درمان توسط متخصصان، در زمینه عوامل فردی هر بیمار انجام می‌شود. بدون این نظارت، بوتاکس معده ممکن است برای افراد نامناسب انجام شده و خطراتی به همراه داشته باشد.

 1. افزایش خطر عوارض جانبی:

از آنجا که در انجام بوتاکس معده توسط افراد غیر متخصص ممکن است؛ مدیریت عواملی مانند میزان مناسب و تکنیک‌های تزریق به درستی مدیریت نشوند؛ ممکن است خطرات عوارض جانبی مانند ریفلاکس معده، استفراغ و حالت تهوع بیشتر شوند.

عوارض بوتاکس معده | بعد از انجام این روش باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای گرفتن بهترین نتیجه از روش بوتاکس معده برای لاغری ، توصیه می‌شود خود را تحت نظر یک متخصص تغذیه قرار دهید؛ همچنین لازم است مصرف غذاهای سالم و ورزش منظم را جزئی از روتین زندگی خود قرار دهید.

همچنین ممکن است پزشک شما توصیه کند:

 • در صورت احساس ناراحتی در گلوی خود، بهتر است تا زمان برگشتن به حالت طبیعی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • برای جلوگیری از ناراحتی معده، آهسته غذا بخورید.
 • غذا را کامل بجوید.
 • زمانی که احساس سیری کردید، فورا خوردن را متوقف کنید تا عوارض بوتاکس معده را تجربه نکنید.
 • تا 2 روز بعد از عمل از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • استفاده از یک رژیم غذایی مایع و نرم به مدت 2 تا 3 روز بعد از عمل بسیار مفید است.
 • رژیم غذایی شما بعد از تزریق بوتاکس معده برای لاغری باید سبک بوده و شامل مواد مغذی، پروتئین‌ها و کمی کربوهیدرات باشد.
 • کاهش مصرف شیرینی‌ها و شکلات و شکر بعد از عمل بسیار توصیه می‌شود.
 • از انجام ورزش‌های شدید یا بلند کردن اجسام سنگین در چند ساعت اول خودداری کنید.
 • از استعمال سیگار و مواد مخدر در چند ساعت اولیه پرهیز کنید.
 • در چند ساعت اول بیش از حد آب ننوشید.
 • بدون مشورت با پزشک هیچ نوع دارویی مصرف نکنید تا عوارض بوتاکس معده کاهش یابد.
 • اگر عوارض بوتاکس معده شدیدی مانند استفراغ شدید را تجربه کردید، فورا پزشک متخصص خود را در جریان قرار دهید.

هزینه بوتاکس معده | فواید انجام بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده | هزینه بوتاکس معده
بوتاکس معده | هزینه بوتاکس معده

انجام بوتاکس معده برای لاغری می‌تواند فایده‌های زیادی داشته باشد، از جمله:

 • روشی کم تهاجم است.
 • مقرون به صرفه است
 • بهبودی سریع با حداقل زمان استراحت را در پی دارد.
 • آسیب جدی به معده وارد نمی‌شود.
 • نیازی به جراحی و بیهوشی عمیق ندارد.
 • به طور موثری باعث کاهش اشتها می‌شود.
 • مدت زمان ریکاوری بسیار کوتاهی دارد.
 • نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.

عوارض بوتاکس معده چیست؟

اگرچه این روش یک تکنیک تقریبا ساده و ایمن است، اما می‌تواند عوارض بوتاکس معده از فرایند عمل و یا خود تزریق، به دنبال بیاورد.

عوارضی که ممکن است بعد از انجام بوتاکس معده به آن‌ها دچار شوید عبارتند از:

 • ضربان قلب غیر طبیعی و مشکل در تنفس
 • درد و تورم در ناحیه تزریق
 • خونریزی از محل تزریق
 • احساس درد درناحیه گلو یا شکم
 • واکنش آلرژیک به بوتاکس
 • تب
 • سوزش سر‌دل
 • حالت تهوع و اسهال
 • یبوست
 • درد سینه
 • بثورات
 • آسیب به پوشش داخلی دستگاه گوارش فوقانی

در صورتی که عمل بوتاکس معده برای لاغری توسط متخصص گوارش متبحر انجام شود، عارضه‌ی جدی به دنبال نخواهد داشت.

همچنین به دلیل از بین رفتن بوتاکس در مدت زمان 3 تا 6 ماه بعد، هیج عوارض دائمی سلامت شما را تهدید  نخواهد کرد.

دقت داشته باشید که انتخاب بهترین کلینیک و پزشک متخصص مجرب می‌تواند از بسیاری از عوارض احتمالی جلوگیری کند.

هزینه بوتاکس معده چقدر است؟

بوتاکس معده برای لاغری نسبت سایر عمل های لاغری، روشی مقرون به صرفه به حساب می‌آید. مقدار هزینه بوتاکس معده به مواردی مانند تجربه پزشکان، موقعیت جغرافیایی کلینیک و میزان بوتاکس مورد نیاز بستگی دارد.

شما هموطنانن عزیز می‌توانید برای اطلاعات دقیق‌تر در این مورد، با همکاران ما درکلینیک حکمت در ارتباط باشید؛ متخصصان ما بعد از بررسی دقیق شرایط فردی و نیاز‌های شما، هزینه بوتاکس معده را به صورت دقیق برای شما تعیین خواهند کرد.

معرفی بهترین مرکز بوتاکس معده در شیراز

بوتاکس معده _ بهترین کلنیک بوتاکس معده در شیراز
بوتاکس معده _ بهترین کلنیک بوتاکس معده در شیراز

مهم‌ترین قدم شما قبل انجام بوتاکس معده ، تحقیق و بررسی برای انتخاب بهترین کلینیک با مدرن‌ترین تجهیزات و با تجربه‌ترین پزشکان است. لازم به ذکر است که انجام این عمل فقط باید توسط فوق تخصص گوارش انجام شود، زیرا:

 • پزشک متخصص گوارش به خوبی به عمل آندوسکوپی مسلط است.
 • نواحی قابل تزریق را به خوبی می‌شناسد.
 • در صورت بروز عارضه‌ی احتمالی هنگام تزریق، می‌تواند درمان را انجام دهد.

با توجه به توضیحات داده شده در خصوص بوتاکس معده چیست ، مفتخریم در این بخش کلینیک حکمت را به شما عزیزان معرفی کنیم. کلینیک حکمت به جهت رضایت بسیاری از بیماران، به عنوان بهترین درمانگاه تخصصی داخلی گوارش و کبد در شیراز معرفی می‌شود. ما به همراه پیشرفته‌ترین تجهیزات و بهداشتی‌ترین مکان و همچنین متخصصان متبحر، آمادگی کامل را برای خدمت‌رسانی به شما هموطنان عزیز را داریم.

روش‌های جایگزین برای بوتاکس معده

روش‌های دیگری نیز وجود دارند که مانند بوتاکس معده، با کم کردن حجم معده با روش‌های گوناگون برای درمان چاقی استفاده می‌شوند، مانند:

 • اسلیو معده: در این روش تقریبا هشتاد درصد از معده شما با عمل جراحی برداشته می‌شود.
 • بالن معده: در این روش یک بالن سیلیکونی پر از نمک در معده شما قرار داده شده و باعث می‌شود شما سریع‌تر احساس سیری کنید.
 • بای‌پس معده: در این روش یک کیسه از معده به روده کوچک متصل می‌شود و غذا بخش اعظم معده و بخش ابتدایی روده کوچک را دور می‎‌زند.
 • باندینگ معده: در این روش جراح نواری را در قسمت بالای معده قرار داده و یک کیسه کوچک برای نگهداری غذا ایجاد می‌کند.

لازم به ذکر است که تمام پزشکان و متخصصان دنیا بهترین روش لاغری را کاهش وزن از طریق ورزش و رژیم غذایی می‌دانند. در هر صورت اگر به هر دلیلی امکان ورزش کردن و یا رژیم گرفتن را ندارید؛ می‌توانید با توجه به شرایط بدنی خود یکی از عمل‌های تهاجمی یا غیرتهاجمی را انتخاب کنید. توصیه می‌شود در این مورد حتما از یک پزشک متخصص مشورت بخواهید. در صورت تمایل به انجام این معاینه و کسب اطلاعات در خصوص هزینه بوتاکس معده متخصصین ما در کلینیک حکمت می‌توانند به کامل‌ترین شکل شما عزیزان را راهنمایی کنند.

تفاوت بوتاکس معده با اسلیو معده

بوتاکس معده و اسلیو معده دو روش متفاوت اما با هدفی یکسان در علم پزشکی هستند؛ که برای کمک به کاهش وزن استفاده شده و تا کنون نتایج خوبی را از خود نشان داده‌اند.

اسلیو معده

اسلیو معده یک روش تهاجمی است که در آن قسمت بزرگی از معده شما برداشته خواهد شد؛ بدین ترتیب با کاهش اندازه معده، میزان میل به غذا و همچنین مصرف غذا محدود شده و کاهش وزن را برای شما به ارمقان می‌آورد.

اسلیو معده ممکن است نتایج طولانی‌تر و مطمئن تری برای لاغری داشته باشد؛ اما این روش به دلیل تهاجمی بودن و نیاز به جراحی ممکن است انتخاب بسیاری از افراد خواهان لاغری نباشد.

همچنین خطراتی و عوارض بیشتری نسبت به بوتاکس معده ممکن است برای شما ایجاد نماید. بعضی از این عوارض عبارتند از:

 • خطرات جراحی مانند خونریزی، عفونت و عوارض ناشی از بیهوشی در ان روش ممکن است اتفاق بی‌افتند.
 • خطر نشت در محل جراحی وجود دارد که می‌تواند به مداخله پزشکی و نیاز به جراحی منجر شود.
 • کم شدن اندازه معده می‌تواند بر روی جذب مواد مغزی تاثیر گذاشته و منجر به کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها شود.
 • برخی از بیماران بعد از اسلیو معده، ریفلاکس معده مزمن را تجربه کرده‌اند.
 • بعد از انجام این روش، خوردن سریع غذا ممکن است باعث ایجاد سندروم دامپینگ شود؛ که منجر به علائمی مانند تهوع، اسهال، استفراغ یا تعریق می‌شود.

بوتاکس معده

برای افرادی که تمایل به انجام روش‌های جراحی ندارند و یا کاندیدای مناسبی برای انجام این روش نیستند؛ بوتاکس معده بهترین راه‌حل برای کمک به کاهش وزن خواهد بود.

یکی از مزایای مهم بوتاکس معده نسبت به اسلیو معده این است؛ که در بوتاکس معده هیچ قسمتی از معده شما برداشته نمی‌شود؛ در نتیجه عوارض دائمی و طولانی مدت نخواهد داشت.

توصیه می‌شود اگر قصد انتخاب یکی از روش‌های کاهش وزن مانند بوتاکس معده و اسلیو معده را دارید؛ حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بتوانید بهترین روش کاهش وزن مناسب شرایط خود را پیدا کنید.

در صورت تمایل به مراجعه به بهترین متخصصین گوارش در کلینیک حکمت شیراز می‌توانید؛ نوبت خود را به صورت آنلاین از طریق سایت کلینیک حکمت دریافت نمایید.

بوتاکس معده _ چرا باید لاغر شویم؟

بوتاکس معده ایمن است؟
بوتاکس معده ایمن است؟

امروزه هیچ‌کس از عوارض چاقی و معضلاتی که با خود به دنبال می‌آورد ناآگاه نیست. این مشکل علاوه بر تاثیر بر زیبایی شما، می‌تواند چندین بیماری و مشکل برای شما ایجاد کند.

خیلی از افراد ممکن است از روش‌ها طبیعی کاهش وزن یعنی رژیم غذایی و ورزش، به وزن متناسب یا دلخواه خود نرسند؛ در چنین مواقعی راه‌حل‌های درمانی تهاجمی و غیر تهاجمی مانند بوتاکس معده می‌توانند کارساز باشند.

در این بخش با کلینیک حکمت شیراز همراه باشید؛ تا بعضی دلایلی که ما را ملزم به داشتن وزن متعادل می‌کنند را برای شما عزیزان شرح دهیم.

بوتاکس معده _ عوارض چاقی

بعضی خطرات کلیدی که چاقی می‌تواند برای شما ایجاد کند عبارتند از:

 • افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2:

متاسفانه از هر 10 نفر افراد مبتلا به دیابت نوع 2 حدودا 9 نفر اضافه وزن داشته و مبتلا به چاقی هستند. همچنین با گذشت زمان بالا بودن گلوکز خون می‌تواند؛ منجر به بیماری قلبی، مشکلات چشمی، بیماری کلیوی، سکته مغزی و آسیب‌های عصبی شود.

 • افزایش خطر بیماری کیسه صفرا و سنگ کیسه صفرا:

اضافه وزن و چاقی از عواملی هستند که می‌توانند به تشکیل سنگ کیسه صفرا کمک بسیاری کنند.

 • افزایش احتمال ابتلا به بعضی سرطان‌ها:

چاقی، افزایش احتمال ابتلا به بعضی سرطان‌های خاص مانند سرطان روده بزرگ و سرطان سینه را بیشتر می‌کند.

 • خطر بالای بیماری قلبی و سکته مغزی:

از آنجا که اضافه وزن باعث افزایش فشارخون و سطح کلسترول می‌شود؛ می‌تواند به قلب فشار وارد کند و به رگ‌های خونی آسیب رسانده و خطر سکته و حمله قلبی را افزایش دهد.

 • افزایش حتمال ابتلا به آرتروز:

اضافه وزن و چاقی به دلیل اینکه باعث ایجاد فشار مضاعف بر روی مفاصل می‌شود؛ غضروف محافظ را از بین برده و خطر ابتلا به آرتروز را بیشتر می‌کند.

 • افزایش خطر ابتلا به آپنه خواب:

بیشتر از نیمی از افرادی که مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند؛ آپنه انسدادی خواب دارند که این مشکل می‌تواند یکی از عوامل افزایش بیماری قلبی و سکته مغزی باشد.

همچنین چاقی می‌تواند خطر ابتلا به فشارخون، سندروم متابولیک، کلسترول بالا، بیماری کبد چرب، نقرس، عوارض بارداری و مشکلات سلامت روان را بیشتر نماید.

کاهش وزن حتی به مقدار کم نیز می‌تواند؛ این خطرات سلامتی را به میزان قابل توجهی کاهش داده و شما را از بسیاری از بیماری‌ها حفظ کند.

متخصصین گوارش کلینیک حکمت شیراز می‌توانند؛ بهترین راهنمای شما برای انتخاب مناسب‌ترین روش لاغری و همچنین بهترین کمک برای رسیدن به این هدف باشند.

بوتاکس معده _ مزایای داشتن وزن متعادل

کاهش وزن و رسیدن به وزن متعادل، چه با روش‌هایی مانند بوتاکس معده و چه با روش‌های طبیعی، ارزش سختی کشیدن را دارد؛ چرا که عمری طولانی‌تر و زندگی شادتر در کنار عزیزان را به ما هدیه می‌کند.

بعضی از مزایا و فوایدی که لاغری و کاهش وزن می‌توانند به همراه داشته باشند عبارتند از:

 • کاهش خطر ابتلا به دیابت و کنترل قند خون
 • کاهش فشار بر روی مفاصل
 • بهبود خواب و جلوگیری از ابتلا به آپنه خواب
 • بهبود سلامت قلبی و عروقی و کاهش سطح کلسترول و تری‌گلیسیرید و در نتیجه کاهش خطر بیماری‌های قلبی و سکته
 • بهبود تنفس و عملکرد روزانه و بهبود سلامت روانی

جهت بهره بردن از این مزایا و کاهش وزن بهتر است؛ به کمک پزشک روش‌های سالم و پایدار را برای مبارزه با چاقی و عوارض آن انتخاب کنیم.

چرا که در این صورت از خطرات رژیم‌های غیراصولی و روش‌های ناپایدار لاغری دور مانده و به هدف خود یعنی رسیدن به وزن سالم، سریع‌تر و مطمئن‌تر دست خواهیم یافت.

بوتاکس معده چیست | سوالات متداول در مورد بوتاکس

چند درصد از عمل بوتاکس معده نتیجه گرفته‌اند؟

این روش حدودا 75 درصد نتیجه بخش بوده است اما رقم دقیقی را نمیتوان اعلام کرد زیرا به خود شخص بستگی دارد.

آیا بوتاکس معده به آزمایش خاصی نیاز دارد؟

خیر، معمولا تنها دو آزمایش آندوسکوپی و میکروب معده انجام می‌شود.

آیا بوتاکسی که به معده تزریق می‌شود همان بوتاکسی است که برای رفع چروک‌های پوستی استفاده می‌شود؟

بله، مواد بوتاکس همان است و تفاوتی ندارد.

آیا بعد از انجام این عمل، وزن بازگشت دارد؟

بازگشت وزن کاملا به خود فرد بستگی دارد، در صورت رعایت نکردن  بازگشت وزن کاملا محتمل است.

آیا بوتاکس باعث سیاه شدن معده می‌شود؟

خیر، این مطلب کاملا اشتباه و بدون پایه و اساس علمی است.

این عمل برای سنین بالا هم قابل انجام است؟

اغلب برای سن بالای 65 سال توصیه نمی‌شود.

سخن پایانی

در کلام آخر، باید یادآور شویم همه چیز برای انجام بوتاکس معده برای لاغری در نهایت به خود شما بستگی دارد؛ اگر اراده و پشتکار شما برای رسیدن به وزن سالم نباشد، حتی سخت‌ترین عمل‌های جراحی نیز پاسخگوی شما نخواهند بود.

در صورتی انتخاب کرده‌اید که بعد از رسیدن به وزن نرمال، در جهت رسیدن به یک سبک زندگی سالم گام بردارید؛ همکاران و متخصصین ما در کلینیک حکمت شما را یاری خواهند کرد و حافظ سلامتی شما خواهند بود.

منابع: Stomach, health