مطالب مفید, فیبرو اسکن کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد

کلینیک تخصصی گوارش حکمت _ بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد یک مرکز پزشکی است. این مرکز برای انجام یک روش تشخیصی غیر تهاجمی و ارزیابی سلامت کبد، مجهز به دستگا‌ه‌های پیشرفته است. فیبرواسکن با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا، میزان سختی کبد را اندازه گیری می کند. این اطلاعات می‌تواند برای تشخیص فیبروز، یا زخم کبد، استفاده شود. فیبروز می‌تواند ناشی از بیماری‌های کبدی مختلفی از جمله هپاتیت ویروسی، بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) و سیروز باشد.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد معمولاً توسط یک متخصص گوارش یا رادیولوژیست اداره می شود. فیبرواسکن یک روش ایمن و موثر برای ارزیابی سلامت کبد است. این روش معمولاً بدون درد و ناراحتی در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی یا بستری شدن ندارد.

اگر پزشک شما توصیه کرده است که فیبرو اسکن کبد انجام دهید و به دنبال بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد هستید؛ کلینیک حکمت انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. چرا که این کلینیک در کنار همکاری با کادر پزشکی مجرب، از تجهیزات به‌روز و مدرن نیز استفاده می‌کند. در این مطلب به صورت کامل در مورد بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد صحبت می‌کنیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه موارد زیر را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

 • فیبرو اسکن کبد چیست؟
 • نحوه انجام ک فیبرو اسکن کبد در کلینیک حکمت
 • و…

نوبت دهی غیر حضوری (آنلاین) و پیگیری در سریع‌ترین زمان، مرکز خدمات سلامت گوارش و کبد حکمت، با کلیک روی دکمه‌های زیر:

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ معرفی آزمایش فیبرو اسکن کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ فیبرو اسکن کبد چیست؟
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ فیبرو اسکن کبد چیست؟

آزمایش فیبرو اسکن کبد، به وسیله یک دستگاه سونوگرافی تخصصی که برای ارزیابی و اسکن کبد بکار می‌رود انجام می‌شود؛ این دستگاه فیبروز (اسکار) و استئاتوز (چربی‌های انباشته شده) را اندازه گیری کرده و به تشخیص پزشک متخصص شما کمک بسیاری می‌کند.

در واقع دستگاه فیبرو اسکن یک موج 50 مگاهرتز را به وسیله یک مبدل کوچک که در انتهای یک پروب اولتراسوند قرار دارد؛ به کبد منتقل می‌کند و سپس سرعت این موج را هنگام عبور از کبد بر حسب متر بر ثانیه اندازه‌گیری می‌کند؛ سرعت موج 50 مگاهرتز می‌تواند به سختی کبد تبدیل شود و سختی کبد را بر حسب کیلوپاسکال اندازه‌گیری کند.

این فناوری که می‌توان آن را یک فناوری نوآورانه دانست؛ اساسا موج صوتی عبوری از کبد را به اندازه‌گیری سختی کبد تبدیل می‌کند؛ کل این فرآیند به عنوان الاستوگرافی کبد نیز شناخته می‌شود.

اگر به پیشنهاد پزشک خود به دنبال بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز هستید؛ کلینیک تخصصی گوارش شیراز به همراه بهترین فوق تخصص کبد در شیراز و بروز‌ترین دستگاه‌ها و روش‌ها، بهترین پیشنهاد برای شما خواهد بود.

بهترین مرکزفیبرو اسکن کبد _ آمادگی‌ها و روش انجام فیبرو اسکن کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ آمادگی‌ها و نحوه انجام فیبرو اسکن کبد
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ آمادگی‌ها و نحوه انجام فیبرو اسکن کبد

از آنجایی که آزمایش فیبرو اسکن کبد یک روش کم خطر و بدون عوارض است؛ نیازی به آمادگی چندانی نداشته و زمان کمی از وقت شما را خواهد گرفت؛ در این بخش با بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد همراه باشید تا برای شما آمادگی‌هایی که ممکن است پزشک متخصص به شما پیشنهاد دهد؛ همچنین نحوه انجام این آزمایش در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد را بصورت کامل برای شما عزیزان شرح دهیم.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ آمادگی لازم برای آزمایش فیبرو اسکن کبد

همان‌طور به پیش‌تر گفته شد، یکی از فواید انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد، این است که شما نیازی به آمادگی خاصی ندارید؛ تنها لازم است اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید یا بیماری خاصی دارید؛ حتما با پزشک خود در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز در میان بگذارید؛ همچنین 2 تا 3 ساعت قبل از انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد چیزی نخورید، در صورت لزوم نوشیدن کمی آب مشکلی ندارد.

ممکن است پزشک شما در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد، با توجه به صلاح دید خود مواردی دیگری نیز به شما توصیه کند؛ پیشنهاد می‌شود با دقت آن‌ها را انجام دهید تا به بهترین نتیجه در آزمایش فیبرو اسکن کبد دست یابید.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ روش انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ نحوه انجام فیبرو اسکن کبد
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ نحوه انجام فیبرو اسکن کبد

در هنگام انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد، پزشک متخصص در ابتدا از شما می‌خواهد بر روی تخت معاینه دراز بکشید؛ سپس پروب دستگاه فیبرو اسکن در یک فضای بین دنده‌ای نزدیک لوب راست کبد قرار می‌گیرد؛ در مرحله بعد امواج صوتی به صورت ارتعاشات خفیف از طریق پوست شما به کبد رسیده و دوباره باز می‌گردد؛ در این هنگام شما ممکن است تلنگری ملایم را در پوست خود احساس کنید.

مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد تا موج صوتی به عقب باز‌گردد؛ این عمل رفت و برگشت امواج صوتی حداقل 10 بار تکرار می‌شود تا نتیحه دقیق‌تری حاصل شود؛ سپس میانگین بدست آمده از دفعات رفت و برگشت در اختیار پزشک قرار می‌گیرد.

این اسکن حدودا 10 دقیقه طول می‌کشد؛ بعد از آن شما به راحتی و بدون احساس درد و یا گیجی ناشی از دارو‌های آرامش‌بخش و بیهوشی می‌توانید به خانه برگردید.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ چرا آزمایش فیبرو اسکن کبد را انجام دهیم؟

در این بخش با بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد همراه باشید تا دلایل انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد را برای شما عزیزان شرح دهیم.

1. بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ اهمیت کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ اهمیت کبد
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ اهمیت کبد

همه ما کم و بیش در مورد نقش مهم کبد در بدن آگاه هستیم؛ بعضی از کار‌های حیاتی که کبد انجام می‌دهد عبارتند از:

 • تنظیم اکثر سطوح شیمیایی خون و دفع صفرا
 • تولید بروتئین‌های خاص برای پلاسمای خون
 • تولید کلسترول و پروتئین‌هایی برای کمک به انتقال چربی در بدن
 • پاک کردن خون از دارو‌ها و مواد سمی
 • تنظیم لخته شدن خون
 • مقاومت در برابر عفونت‌ها با حذف باکتری‌ها از جریان خون و ایجاد فاکتور‌های ایمنی

مواردی که در بالا نام برده شدند تنها بخش کوچکی از وظایف کبد در بدن هستند؛ این عضو قریب بر 500 کار مهم برای حفظ سلامت بدن انجام می‌دهد؛ در نتیجه مشکل در آن می‌تواند منجر به مشکلات زیادی را در سایر اعضای بدن شود.

آزمایش فیبرو اسکن کبد یکی از روش‌های غیر‌تهاجمی و بدون خطری است که شما می‌توانید برای اطمینان از سلامت کبد خود انجام دهید؛ در صورتی که پزشک این آزمایش را برای شما تجویز کرده است و شما به دنبال بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز هستید؛ ما به شما کلینیک حکمت به همراه بهترین فوق تخصص گوارش در شیراز را پیشنهاد می‌دهیم؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید بصورت آنلاین و یا حضوری با همکاران ما در کلینیک تخصصی حکمت ارتباط برقرار کنید.

2. بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ بیماری‌های کبد

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ بیماری‌های شایع کبد
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ بیماری‌های شایع کبد

بیماری‌های کبدی که با استفاده از آزمایش فیبرو اسکن کبد تشخیص داده می‌شوند؛ شایع‌ترین بیماری‌های کبد یعنی کبد چرب ( استئاتوز کبدی) و فیبروز کبد است.

کبد چرب: یک کبد سالم و دارای عملکرد خوب مقدار کمی چربی را شامل می‌شود؛ اما تجمع زیاد چربی در کبد زمانی که به بیش از 5 درصد وزن کبد برسد، باعث ایجاد بیماری کبد چرب می‌شود؛ این بیماری در دو نوع کبد چرب الکلی و غیر الکلی وجود دارد.

فیبروز کبد: کبد با ترمیم سلول‌های آسیب دیده خود و حفاظت از خود و بقیه بدن می‌تواند سال‌ها آسیب را تحمل کند؛ اما زمانی که در طول زمان آسیب زیادی به کبد وارد شود و این اندام بصورت مکرر تلاش کند خود را ترمیم کند، مقدار زیادی بافت اسکار در کبد بوجود می‌آید و باعث ایجاد بیماری فیبروز کبد می‌شود.

این بیماری‌ها تا زمانی که به مراحل پیشرفته نرسند اغلب علائمی ایجاد نمی‌کنند؛ در این شرایط انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز بسیار کمک کننده است؛ زیرا می‌تواند به تشخیص زود هنگام این بیماری‌ها و همچنین درمان راحت‌تر و کم هزینه‌تر آن‌ها کمک کند.

3. بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ علائم کبد بیمار

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ علائم بیماری کبد
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ علائم بیماری کبد

 در این بخش با بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد همراه باشید؛ ما علائم و نشانه‌های بیماری‌های کبد چرب و فیبروز کبد را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم؛ به این نکته توجه کنید که این علائم در مراحل اولیه و متوسط این بیماری‌ها ظاهر نمی‌شوند؛ بلکه ممکن است شما در مراحل پیشرفته‌تر این علائم را در بدن خود احساس کنید.

علائم بیماری‌های کبد چرب و فیبروز کبدی:

 • درد شکم
 • احساس سنگینی در سمت راست بالای شکم
 • ضعف و خستگی شدید
 • حالت تهوع
 • کم شدن اشتها
 • کاهش وزن غیر طبیعی
 • زرد شدن پوست و سفیدی چشم
 • تورم در شکم یا دست‌ها و پاها
 • خونریزی

در صورتی که هر یک از علائم بالا را در بدن خود احساس کردید، سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید؛ در صورت تمایل کلینیک حکمت به عنوان بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد ، آمادگی کامل برای ارائه خدمات به شما عزیزان را دارد.

4. بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ توصیه‌هایی برای داشتن کبد سالم

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ توصیه‌هایی برای کبد سالم
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ توصیه‌هایی برای کبد سالم

در این بخش با بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد همراه باشید تا توصیه‌هایی برای کمک به حفظ سلامت کبد برای شما عزیزان شرح دهیم؛ پیشنهاد می‌شود با برداشتن گام‌های فعال به سمت یک سبک زندگی سالم، به سلامت کبد و همچنین سایر اعضای بدن خود کمک کنید.

توصیه‌هایی برای داشتن کبد سالم:

 • از دارو‌های غیر قانونی و همچنین مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز پزشک پرهیز کنید.
 • مصرف مشروبات الکلی را ترک کرده و یا به کمترین حد ممکن برسانید.
 • سیگار را ترک کنید.
 • ورزش را در برنامه‌های روزانه خود قرار دهید.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • از ارتباط جنسی غیر ایمن پرهیز کنید.

معرفی بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز

مرکز فیبرو اسکن کبد _ کلینیک تخصصی گوارش حکمت شیراز
مرکز فیبرو اسکن کبد _ کلینیک تخصصی گوارش حکمت شیراز

در این بخش مفتخریم بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز را به شما عزیزان معرفی کنیم؛ اگر به دنبال یافتن یک کلینیک تخصصی مطمئن با بهترین کادر درمان و علم و روش‌های نوین هستید؛ ما کلینیک حکمت شیراز با بیشترین رضایت‌مندی‌ها را به شما هموطنان گرامی پیشنهاد می‌کنیم.

از مزایای مراجعه به کلینیک حکمت به عنوان بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بروز ترین دستگاه‌ها در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد :

کلینیک حکمت یک مرکز تخصصی مربوط به مشکلات گوارشی است؛ از آنجایی که این مرکز خدمات مختص به محدوده خاصی از بیماران را ارائه می‌دهد؛ بهترین و بروزترین دستگاه‌ها از جمله دستگاه فیبرو اسکن کبد را برای خدمت‌رسانی به بیماران خود تهیه کرده است؛ شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز ارتباط برقرار کنید.

2. روش‌های نوین در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد :

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز، بهترین و بروزترین روش‌ها برای درمان بیماری‌های کبد و گوارش را در اختیار دارد؛ شما عزیزان در کلینیک حکمت می‌توانید از روش‌های نوین درمان برای انواع بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش بهره‌مند شوید.

3. تجربه و تحصیلات بالای متخصصان در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد :

تحصیلات بالا و تجربه متخصص در درمان بیماری‌های مختلف بسیار مهم است؛ چرا که در جلب اعتماد و رضایت بیماران به پزشک متخصص خود تاثیر زیادی دارد؛ به همین جهت بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز مجرب‌ترین متخصصان گوارش را گرد هم آورده است؛ تا بتواند بهترین خدمات را ارائه دهد و همچنین بهترین نتایج و رضایت‌مندی را از شما عزیزان دریافت کند.

4. رضایت مراجعان از بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد:

یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد، اطلاع از رضایت و یا عدم رضایت بیماران پیشین است؛ کلینیک حکمت با داشتن بیشترین رضایت از بیماران خود افتخار کسب عنوان بهترین کلینیک تخصصی گوارش در شیراز را بدست آورده است؛ شما عزیزان در صورتی که به اطلاعات بیشتر و یا دریافت راهنمایی نیاز دارید؛ می‌توانید به همکاران ما در کلینیک حکمت بصورت آنلاین و یا حضوری ارتباط برقرار کنید.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ فیبرو اسکن کبد برای چه کسانی مناسب نیست؟

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ فیبرو اسکن کبد برای چه کسانی مناسب نیست؟
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ فیبرو اسکن کبد برای چه کسانی مناسب نیست؟

گرچه انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد برای هر بیماری که نیاز به مرحله بندی فیبروز کبدی و یا تشخیص کبد چرب دارد؛ روشی بسیار مناسب و مفید با دقت بالا است؛ اما در گروه خاصی از بیماران ممکن است نتایح دقیقی حاصل نشود و یا این آزمایش برای آن‌ها مناسب نباشد؛ در این شرایط ممکن است پزشک شما در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد، روش دیگری برای ارزیابی کبد شما برای تجویز کند.

فیبرو اسکن کبد ممکن است برای چه کسانی مناسب نباشد؟

 • بیمارانی که مبتلا به آسیت هستند.
 • بیمارانی که دچار اضافه وزن زیاد هستند.
 • بیمارانی که به مقدار زیادی چربی دیواره قفسه سینه دارند.
 • افرادی که به دلیل بیماری خاصی دچار تجمع مایعات در شکم خود هستند.
 • افرادی که به هپاتیت شدید مبتلا هستند.
 • افرادی که به دلایل خاصی نمی‌توانند به پشت دراز بکشند.
 • بیمارانی که دچار اختلالات قلبی هستند.

برای دانستن این که آیا آزمایش فیبرو اسکن کبد برای شما مناسب است یا خیر؛ می‌توانید بصورت آنلاین و یا حضوری با متخصصان ما در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز ارتباط برقرار کنید.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ مزایای فیبرو اسکن کبد نسبت به سایر روش‌ها

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ مزایای فیبرو اسکن کبد
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ مزایای فیبرو اسکن کبد

یکی دیگر از روش های پی بردن به وضعیت کبد، بیوپسی کبد است؛ در این روش یک بخش کوچک از کبد برداشته می‌شود و زیر میکروسکوپ به جهت شناسایی بیماری یا آسیب‌هایی در بافت کبد بررسی می‌شود؛ از معایب بیوپسی کبد این است که یک آزمایش تهاجمی بوده و حداقل یک روز نیاز به بستری شدن دارد؛ همچنین نسبت به فیبرو اسکن هزینه بالاتری داشته و ممکن است با عوارض خاصی مانند خونریزی و درد همراه باشد.

از مزایای آزمایش فیبرو اسکن کبد نسبت به بیوپسی کبد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیازی به بی‌حسی و یا بیهوشی ندارد.
 • نیاز به بستری شدن و گذراندن دوران نقاهت ندارد.
 • محدوده وسیعی از کبد را بررسی می‌کند.
 • در کوتاه‌ترین زمان ممکن ( حدودا 10 دقیقه) انجام می‌شود.
 • غیر تهاجمی و بدون خطر است.
 • قبل از انجام این آزمایش نیاز به آمادگی چندانی ندارید.
 • نسبت به سایر روش‌ها هزینه مقرون به صرفه‌ای دارد.
 • در صورت نیاز منعی برای تکرار وجود ندارد.
 • نتیجه آن در زمان کوتاهی آماده می‌شود.

اگر با تجویز پزشک متخصص خود، نیاز به انجام آزمایش فیبرو اسکن کبد در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز دارید؛ کلینیک حکمت بهترین پیشنهاد برای شما عزیزان خواهد بود؛ در صورت تمایل می‌توانید از طریق سایت و یا با مراجعه حضوری نسبت به گرفتن نوبت اقدام کنید.

برای اطلاع از هزینه آزمایش فیبرو اسکن کبد در کلینیک حکمت، بر روی هزینه فیبرو اسکن کبد با بیمه کلیک کنید.

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ سوالات متداول

بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ سوالات متداول
بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد _ سوالات متداول
 1. نحوه نوبت‌دهی در کلینیک حکمت چگونه است؟

شما می‌توانید از طریق سایت به راحتی نسبت به گرفتن نوبت اقدام کنید.

 1. آیا آزمایش فیبرو اسکن کبد با درد همراه است؟

خیر، در طول این آزمایش شما هیچ گونه درد آزار‌دهنده‌ای احساس نخواهید کرد.

 1. آمادگی قبل از انجام فیبرو اسکن کبد چگونه است؟

شما برای انجام این آزمایش، نیاز به آمادگی چندانی ندارید؛ تنها لازم است 3 ساعت قبل از انجام این آزمایش از مصرف خوراکی و نوشیدنی پرهیز کنید؛ همچنین در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌کنید به پزشک متخصص خود در بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد اطلاع دهید.

سخن پایانی از طرف بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد

از ملزومات داشتن یک عمر طولانی به همراه سرزندگی و سلامتی، داشتن سبک زندگی سالم است؛ ما می‌توانیم با تغییراتی در شیوه زندگی خود، سلامت اعضای دستگاه گوارش از جمله کبد را ضامن عمری طولانی و بدنی سالم قرار دهیم؛ در صورتی که تمایل دارید به سمت یک زندگی سالم گام بردارید، متخصصین ما در کلینیک حکمت به بهترین شکل راهنمای شما خواهند بود.

شما هموطنان گرامی می‌توانید به راحتی از طریق سایت کلینیک حکمت و یا با مراجعه حضوری با ما در ارتباط باشید؛ سلامت سیستم گوارش خود را به دستان توانمند بهترین متخصصان گوارش شیراز بسپارید؛ از همراهی شما با بهترین مرکز فیبرو اسکن کبد در شیراز متشکریم.

منابع: fibroscan _ articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *