مطالب مفید, آزمایشات

آزمایش آلفا آنتی تریپسین Alpha Antitrypsin

آزمایش آلفا آنتی تریپسین Alpha Antitrypsin چیست؟| نوبت فوری آنلاین | پوشش بیمه، دقیقترین نتایج، جوابدهی سریع

آزمایش آلفا آنتی تریپسین Alpha Antitrypsin  به منظور سنجش میزان پروتئینی است که از ریه‌ها مراقبت می‌کند. این پروتئین در کبد ساخته می‌شود. زمانی که نتواند از کبد خارج شود می‌تواند مشکل ساز شود. البته که این بیماری نوعی بیماری ارثی است که از پدرو مادر به فرزندان انتقال پیدا می‌کند. این ژن های حامل بیماری می‌توانند در هر سنی مخصوصا بزرگسالی بیماری و عارضه را ایجاد نمایند.

در بیمارانی که سابقه خانوادگی آمفیزم دارند و به بیماری مستعد هستند، آزمایش آلفا آنتی تریپسین  Alpha Antitrypsin  توصیه می‌شود، زیرا کمبود این آنتی‌آنزیم در اغلب موارد به علت عوامل خانوادگی است. برای کودکان مبتلا به سیروز و سایر بیماری‌های کبدی، توصیه می‌شود آلفا یک آنتی‌تریپسین را اندازه‌گیری کنند. اندازه‌گیری آلفایک آنتی‌تریپسین در بیماری‌های التهابی مانند بیماری روماتوئید، عفونت و بدخیمی توصیه می‌شود. زیرا این آنتی‌آنزیم جزو پروتئین‌های واکنشگر فاز حاد قرار دارد و در این موارد معمولاً افزایش می‌یابد.

برای انجام آزمایش آلفا آنتی تریپسین Alpha Antitrypsin نیازی نیست که بیمار ناشتا باشد. همچنین محدودیت دیگری نیز برای وی در نظر نمی‌گیرند. در عین حال باید با پزشک مورد نظر مشورت کرد. معمولا جواب آزمایش آلفا آنتی تریپسین Alpha Antitrypsin هفت روزه حاضر می‌شود.

نوبت دهی غیر حضوری (آنلاین) و پیگیری در سریع‌ترین زمان، مرکز خدمات سلامت گوارش و کبد حکمت، با کلیک روی دکمه‌های زیر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *